Agentúra Hiadlovec Event a Catering spol.s.r.o.

Farma Hiadlovských

Vznikla koncom minulého roka, t.j. 2017 za cieľom priamo nadväzovať na produkciu Mliečnej farmy Braunvieh. Zakladateľom agentúry je syn Jozefa Hiadlovského- farmár Martin, ktorý sa okrem farmárčenia venuje riadeným degustáciám, organizovaniu eventov pre firmy a vlastným podujatiam tvorených na dvore. „Srdciar“ ako ho familiárne nazvali na veľtrhu v Prahe, pretože je jeho zamestnaním doslova hobby a robí to rád, Vám priblíži, čo za svojím alebo každým poctivým produktom treba cítiť, vnímať, vychutnať, lebo na farme vyrastal od malička.
Ako hovorí doslova – syr treba „Nehrýzť, cmúľať, vychutnávať“. Tak prečo to nevyskúšať?

Jeho ďalšou snahou a métou sa stalo organizovanie pravidelného Farmárskeho trhu. Rok 2018 /9. jún/. viď pozvánku Tak, ako si dokázal vybrať na vlastné podujatie „Na farmu Hiadlovských za vínom “ zo slovenských vinárstiev tie, ktoré majú výhradne vlastnú produkciu hrozna a tradičné postupy výroby vína. V skratke, snahou je združovať tak ako je on, lokálnych stredoslovenských, malých rodinných producentov, ktorí vyrábajú kvalitné, čisté a férové potraviny. Verí, že vytvoríme spolu kvalitnú a silnú komunitu- aby sme nadviazali na medzinárodnú organizáciu zdravých potravín Slowfood, ktorá už funguje u nás ale v iných krajoch. Odbyt kvalitných potravín je najmä silno v rukách konečných spotrebiteľov- a sú to práve tí, ktorí by mali najcitlivejšie vnímať, že najlepšie potraviny sú tie od pestovateľa alebo farmára. Takto by sme nielen lokálne, ale i celoplošne slovensky mohli poraziť čím skôr veľké zahraničné reťazce, ktoré nielen dovážajú potraviny, ale aj týchto výrobcov (NÁS) tlačia s cenami stále nižšie a nižšie.

Dnes, pohľad do očí farmára či pestovateľa má pridanú hodnotu. Podporíte ho ?

Prajeme Vám v našej blízkosti len tie najlepšie gurmánske zážitky, pretože pre Vás pripravujeme a vyberáme len to najlepšie! viď menu

Kontakt

+421 914 127 176

Sme k dispozícii

PON-SOB: 8.00 - 18.00

Sledujte nás